Neden Cast Ajanslara Başvurmalı?

Televizyon programları birçoğumuzun hayatında büyük ölçüde yer kaplamaktadır. Televizyon programlarını izlemeyen insan topluluğu, yok denecek kadar az. Gün geçtikçe insanlar bu programları izlemekle kalmıyor aynı zamanda bu programlara dahil oluyorlar. Cast ajansları insanları televizyon programlarıyla buluşturmada büyük bir role sahiptirler. Bilindiği üzere her yaş grubunu bu programlarda görmek mümkün. Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” öngörüsü bugün gerçekleşme yolunda ilerliyor.

Peki Nasıl Oyuncu Olunur? Oyuncu olmak için bir eğitim almakla birlikte bu konuda yeteneğini olduğunu düşünenler cast ajanslara da başvurulabilir. Ajanslara Başvuru internet üzerinden yapılmaktadır. Bu ajanslara neden başvurmalıyız? Amacınız sadece ekran da kısa bir süre kalıp sadece para kazanmak da olabilir, gerçekten oyunculuk yapmak da istiyor olabilirsiniz. İşte tam bu noktada bir cast ajansa ihtiyaç duyulmaktadır. Figürandan, oyunculuğa kadar her kademede ihtiyacı karşılayan cast ajanslar  bu konuda yeteneği olan insanlar ve yeni yüz arayan yapımcıları buluşturuyor. Eğer yeteneğiniz varsa cast ajanslara başvurmanız sizin için oldukça faydalı olabilir. Cast ajanslar medya sektöründe ilerlemek isteyenler için fazlasıyla iyi bir başlangıç olarak değerlendirilebilir. Ayrıca cast ajansların oyunculuk konusunda eğitim vermediği bilindik bir gerçek olsa da istisna olarak bazı cast ajansların sizdeki ışığı keşfettiklerinde bu konuda yardımcı olma ihtimalleri de vardır.

Cast ajanslara kayıt olurken herhangi bir ücret alınmamaktadır. Yalnızca görüşmeye çağrıldığınız takdirde veya fotoğraf ve video çekimlerinde bir miktar ücret talep edilebilir. Bazı cast ajansları ise ücretlendirmeyi sizin herhangi bir projede yer almanızın ardından bu işten aldığınız ücretten kendilerine düşen ücreti alabilir. Cast ajanslarına başvuru yaparken kimsenin etkisinde kalmamanız ya da birileri tarafından zorlanmamış olmanız esastır.  Oyuncu Olabilmek İçin başvurabileceğiniz birçok cast ajansı mevcuttur ama yine de bu ajanslara başvuru yaparken iyi bir araştırma yapmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Sonuç olarak bu konuda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve hayaliniz oyuncu olmaksa ya da amacınız bu sektörden para kazanmaksa yapacağınız tek şey internet üzerinden size faydalı olacağını düşündüğünüz herhangi bir cast ajansına başvurarak sizi değerlendirmelerini beklemek olacaktır.

Kaynak: http://www.oyuncucastajans.com/televizyon-sektorunden-yeni-yuzlerin-onemi/