Cast Ajans Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

Birçok kişi küçüklükten gelen televizyonda izlediği dizi ve filmlerin etkisiyle oyuncu olma hayalleri kurmaya başlamakta ve bu hayallerini gerçekleştirmek adına çaba göstermektedirler. Ancak bu hayallerine kavuşmak için başlıca aranan özellikler eğitim ve yetenektir. Yeteneğin kendinde olduğunu keşfeden bu yeteneğini oyunculukta kullanabileceğini düşünenler cast ajans başvurusu yapmaktadırlar. Ancak yeteneğini keşfedemeyen ya da yeteneğini geliştirmek isteyenler verilen eğitimler sayesinde önemli bir adım kaydetmekte, olumlu bir sonuç alabilmektedir. Oyunculuk için kendini yetersiz gören bireyler ise figüranlık ajans başvurusunda bulunurlar. Figüranlık yaparak kendini geliştirebilen bireyler verilen eğitimlerle de sahnedeki başarısını artırabilmektedir. Böylece oyunculuk için önemli bir adım atmakta, ajansa başvuru yapmaktadır. Oyuncu olmadan önce kariyerini sağlam temellere oturtmayı düşünen bireyler de önce figüranlık yapmayı istemekte, bu şekilde kendini geliştirip daha sonra oyunculuk için adım atmaktadırlar.

Sizde televizyonda beğenerek izlediğiniz o şöhret sahibi yıldızlardan olmak istiyorsanız bir cast ajansına başvuru yapmanız gerekmektedir. Öncelikle belirgin bir şekilde fotoğrafınız gerekmektedir. Resminiz jpg uzantılı olmalı ve boyutu da 250 kb boyutlarında olmalıdır. Başvuruda kullanacağınız bu fotoğraf sizi en iyi şekilde yansıtmalı eski bir fotoğrafınız olmamalıdır. Ayrıca fotoğraf çekilirken yüzünüzü kapatacak şekilde aksesuar kullanmamalısınız. Aksi takdirde ajansa gönderdiğiniz başvuru formunuz incelenmeden askıya alınabilir. Başvuru yapacağınız ajansların internet sitelerinde başvuru formları bulunmaktadır. Bu formda size ait olan göz rengi, boy, kilo, doğum tarihi gibi bilgiler istenmektedir. Bu formları doldurarak istediğiniz ajansa başvuru yapabiliyorsunuz.

Cast ajanslarına yapacağınız başvurular oldukça önem taşımaktadır. Örneğin mankenlik için başvuru yapmayı düşünüyorsanız vücut ölçünüzün uygun olması gerekmektedir. Ya da oyunculuk alanında gelecekteki yerinizi çok yukarılarda görüyorsanız belli kurumların verdiği eğitimlerden geçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca başvuru yapacak olan kişinin yaşı 18 altıysa ailesinin resmi olarak onayının olması da gerekiyor. Başvurduğunuz ajans sizin kendilerine uygunluğunu değerlendirip en geç bir hafta içinde sms, mail ya da telefon yoluyla dönüş yapacaklardır. Eğer bu adım olumlu sonuçlanırsa oyuncu seçmelerine çağrılacaksınız.

Sizde hayallerinizin peşinde koşmak istiyorsanız bir cast ajansına başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.