Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi Nasıl Verilmektedir?

Sinema filmleri, dizi filmleri, reklam filmleri, kamu spotları gibi birçok projenin artması ile birlikte oyuncu adaylarına daha çok ihtiyaç duyulmakta olup, ortaya çıkan oyuncu açıkları cast ajanslar tarafından tamamlanmaktadır. Proje sahibi müşteriler yapılacak olan projeleri için cast ajans kişi kataloglarına bakarak kendi projeleri için gerekli olan özelliklere sahip olan oyuncu adayları ile görüşmeler sağlayarak proje için en uygun gördükleri oyuncu adayları ile anlaşma sağlarlar. Bu anlaşmaların ücretlendirme ve oyuncunun hak ve talepleri cast ajans tarafından belirlenerek proje sahibi müşteri ile oyuncu isteklerinin ortak noktaları bulunarak sağlanmaktadır. Cast ajasnlar oyuncu adaylarının sadece projeler içerisinde yer almalarına değil daha kalifiye oyuncu adaylarına sahip olabilmek için çaba sarf ederler.

Oyuncu olmak isteyen, oyunculuk yetenek ve kabiliyetine sahip olduğunu düşünen herkes cast ajanslara başvuru sağlayarak oyuncu olmak için ilk adımı atabilmektedirler. Cast ajans başvuru formu doldurarak ilk girişimlerini sağlamış olan kişiler onay bilgilendirmesi aldıktan sonra ajans firmasına giderek kayıt işlemleri yapmalıdırlar. Kayıt işlemlerini tamamlamamış olan kişiler ajansların kayıtlı üyeleri olarak anılmazlar aynı zamanda hiçbir projeye dahil olamazlar. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra ajans gerek kendi bünyesinde gerek ise anlaşmalı olduğu stüdyolarda kişi kataloglarına eklemek amacı ile oyuncu adaylarının profesyonel ekipman ve profesyonel fotoğrafçılar ile birlikte çekimlerini gerçekleştirmektedirler. Bu çekimlerden sonrasında ise kişiler artık oyuncu adayı olarak ajans kişi kataloğunda yer alacaklardır.

 

Cast ajanslar kişilerin sadece projelerde yer alması için çalışmalar yapmak ile kalmazlar. Bunun yanı sıra oyuncu adaylarının gelişimini sağlamak için çaba sarf ederek oyuncu adaylarının oyunculuk eğitimleri ile şekillenmesi ile başarılı oyuncular oluşturmak için uğraş verirler. Cast ajans olarak dizi filmleri, reklam filmleri, sinema filmleri projeleri için iyi yetişmiş olan oyuncu ihtiyacını karşılamak isterler. bu sebep ile oyunculuk bilincine sahip olan donanımlı oyuncu adayları yetiştirmeyi de hedef olarak görerek projelere daha donanımlı oyuncu adayları sunmak için çaba sarf ederler. Bunun için kamera önü oyunculuk eğitimi, jest ve mimik eğitimi, ses yönetimi eğitimi gibi eğitimler almalarını sağlarlar.

Kaynak: http://www.castajans.blue/